Co to jest AC i co jest jego przedmiotem?

Jeżeli posiadasz pojazd mechaniczny, który jest na Ciebie zarejestrowany, a więc który formalnie stanowi nic innego jak Twoją własność, musisz stanąć przed koniecznością znalezienia odpowiedniej dla Ciebie firmy ubezpieczeniowej, jaka wyposaży Cię w polisę OC, a więc polisę ubezpieczenia cywilnego. Jest ona zdecydowanie numerem jeden, jeżeli chodzi o posiadanie pojazdu – bez wyjątku każdego – ponieważ ubezpieczenie w tym wymiarze jest narzucone odgórnie. Warto jednak rozważyć dodatkowo wykupienie polisy AC, czyli powszechnie znanego Autocasco. Na czym się ono opiera w praktyce i co w sobie uwzględnia? Sprawdź poniżej w dalszych fragmentach niniejszego wirtualnego poradnika.

Polisa AC, a więc Autocasco, jest zdecydowanie najpospolitszą formą ubezpieczenia z kategorii polis dobrowolnych, których nie musimy mieć, ale które przydają się w razie niefortunnych zbiegów okoliczności i nieszczęśliwych zdarzeń. W głównej mierze warto zwrócić uwagę na to, że jest to polisa, która stanowi przedmiot współpracy wzajemnej na linii posiadający pojazd mechaniczny oraz towarzystwo ubezpieczeniowe. Najczęściej pod AC podlega zarówno podstawowe, czyli główne wyposażenie samochodu, ale też i dodatkowe. To wszystko jest już konkretnie uzależnione zwłaszcza od przedmiotu i charakteru naszej umowy z danym zakładem ubezpieczeniowym oraz polityki firmy – czyli co proponuje konkretny ubezpieczyciel w ramach danego pakietu Autocasco.

Najczęściej do popularnej formy AC zaliczane jest ubezpieczenie gwarantowane w sytuacji dojścia do kolizji, w jakich uczestniczy inny pojazd mechaniczny, ale także osoba bądź nawet zwierzę. Do tego można także wykupić ubezpieczenie na wypadek zderzenia z innymi osobami czy przedmiotami oraz chroniące w momencie, gdy auto zostanie uszkodzone na skutek pożaru lub wybuchu, bądź stanie się przedmiotem kradzieży.

wypadek drogowy