Dlaczego nie warto oszczędzać na ubezpieczeniu AC?

Zgodnie z polskim prawem, na właścicielu pojazdu ciąży jedynie obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC. Jednak, co istotne, ten rodzaj polisy nie chroni Twojego auta, a jedynie daje możliwość zapłaty za ewentualne szkody u innych podmiotów wynikające z Twojego błędu.

Czym jest ubezpieczenie AC?

AC to ubezpieczenie, które chroni Twój pojazd i daje możliwość jego naprawy w wielu sytuacjach. Najczęściej kierowcy zgłaszają się do ubezpieczycieli ze szkodami, w przypadku których trudno o wykrycie sprawcy, np. gdy nieznany sprawca uszkodzi zaparkowany pojazd. Wielu miejsc nie obejmuje monitoring, zatem jeśli właściciel nie przebywał akurat w aucie czy obok niego – bardzo trudno jest odnaleźć sprawcę uszkodzenia.

Kiedy AC może okazać się przydatne?

Ubezpieczenie Autocasco sprawi, że odetchniesz z ulgą w przypadku uszkodzeń pojazdu z wielu różnych przyczyn. Wśród nich można wskazać:

- uszkodzenie wynikające z Twojej winy,

- sytuację, gdy sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i nie ma możliwości jego odnalezienia,

- zdarzenie związane z klęską żywiołową,

- zdarzenie drogowe, którego uczestnikiem było zwierzę,

- kradzież pojazdu.

W powyższych sytuacjach można zwrócić się do ubezpieczyciela o zwrot środków za naprawę lub utracone mienie. Choć wielu kierowców uważa, że ten problem ich nie dotyczy, na ubezpieczeniu AC nie warto oszczędzać. Uszkodzenie pojazdu choćby w kolizji ze zwierzęciem może oznaczać konieczność dokonania napraw o znacznej wartości, a takiego zdarzenia nie sposób przewidzieć. Roczna składka AC oscyluje w granicach kilkuset złotych i pozwala spać spokojnie każdemu właścicielowi auta.

kobieta dzwoniąca po pomoc