OC młodego kierowcy a cena

27 czerwca 2019

Generalnie większość firm, kierując się czystym marketingiem, stara się za wszelką cenę przyciągnąć do siebie nowych potencjalnych klientów. Oczywiście w przypadku firm ubezpieczeniowych proponujących zwłaszcza ubezpieczenia komunikacyjne jest podobnie, ale ich specyfika przygotowywania atrakcyjnych ofert dla klientów zupełnie nowych jest całkowicie inna. O co w tym chodzi?

Młodzi kierowcy muszą spodziewać się dużo wyższych kwot należnych za obligatoryjne ubezpieczenie komunikacyjne, jakim jest polisa OC. Wszystko z tego względu, że potencjalnie są większym zagrożeniem na trasie niż w momencie, gdy towarzystwo ubezpieczeniowe ma do czynienia ze starym wyjadaczem, który za kierownicą spędził już długie lata i nic nie spowodował groźnego. Im większy staż, tym automatycznie lepsze postrzeganie przez zakłady ubezpieczeniowe, zaś to przekłada się jednoznacznie na dużo niższe składki należne za obowiązkowe OC.

Wielu świeżo upieczonych zmotoryzowanych zastanawia się jednakże, jak rozumieć pojęcie młodzi kierowcy i do jakiego momentu od czasu uzyskania prawa jazdy, będą oni postrzegani przez towarzystwa ubezpieczeniowe za młodych zmotoryzowanych, a w konsekwencji tego, do jakiego momentu ich OC będzie zdecydowanie najdroższe? Przede wszystkim większość zakładów świadczących tego rodzaju polisy komunikacyjne postrzega za grupę młodych kierowców osoby od osiemnastego do dwudziestego piątego roku życia. Może to być też w niektórych przypadkach okres do dwudziestego szóstego roku życia, albo nawet przy bardziej ostrożnych towarzystwach ubezpieczeniowych przedział wiekowych do dwudziestego dziewiątego roku życia.

młody kierowca kobieta

Oblicz składkę