AC – jak na nim zaoszczędzić?

3 października 2017

Dobrowolnym rodzajem ubezpieczenia komunikacyjnego na wypadek szczególnych okoliczności, niefortunnych zdarzeń czy rozmaitych zajść drogowych jest AC. To ubezpieczenie stanowi nic innego jak standardowe Autocasco, czyli dodatkowy rodzaj świadczenia, który opiera się przede wszystkim na zapewnieniu naprawdę szerokiej formy ochrony naszego pojazdu mechanicznego.

Składki na AC mogą być mocno zróżnicowane i nie można w tym przypadku generalizować, ile one wyniosą, ale przede wszystkim trzeba wiedzieć, że istnieje sporo sposobności ich obniżenia. Jednym z kryterium, jakie ma na to bezpośredni, silny wpływ jest wiek zmotoryzowanego. Jeżeli ktoś jest młodym kierowcą, a więc ma mniej niż dwadzieścia pięć lat a jego prawo jazdy jest „świeże”, przez co rozumie się posiadanie dokumentu krócej niż dwa lata, wówczas składki na pewno będą wyższe niż w przypadku zmotoryzowanego dużo bardziej doświadczonego i z dłuższym stażem jazdy.

Co więcej, warto również wspomnieć o tym, iż ostateczna kwota składki będzie zależna w dużym stopniu od miejsca użytkowania pojazdu i jego zarejestrowania. Co to oznacza w praktyce? Otóż zakłady ubezpieczeniowe prowadzą własne badania polegające na skrupulatnych analizach szkodowości w rozmaitych punktach. Wyszczególniane są te miejsca, w których jazda jest mniej niebezpieczna, a tym samym uznawana za „mniej wypadkową”. Z kolei zmotoryzowanym, którzy tymi rejonami przemieszczają się, przyznawane są konkretne upusty. Ogromne znaczenie w zakresie upustów z tytułu AC ma także rodzaj samochodu, a mianowicie na mniejsze kwoty mogą liczyć właściciele pojazdów powszechnych, to jest aut popularnych, jakie naprawia się bezproblemowo, łatwo i do których części wymienne są ogólnodostępne.

Oblicz składkę