AC – kiedy najczęściej?

20 marca 2018

Wśród powszechnie występujących rodzajów ubezpieczeń komunikacyjnych, wartym uwagi typem polisy okazuje się autocasco. Jest to w skrócie AC, czyli ubezpieczenie dobrowolnie wykupowane przez kierowców, na wszelki wypadek, aby dysponować móc dużo szerszym pakietem w razie wystąpienia jakichś negatywnych zdarzeń z udziałem ich samochodu.

AC- przeważnie, gdy?

Ubezpieczenie dodatkowo wybierane przez zmotoryzowanych jakim jest polisa autocasco obejmuje z reguły pojazdy silnikowe cechujące się konstrukcją o prędkości przekraczającej dwadzieścia pięć kilometrów na godzinę, których masa całkowita nie jest natomiast większa niż trzy i pół tony. Z reguły AC uwzględnia się w przypadku wszelkich typów samochodów osobowych oraz ciężarowych.

Jakie warunki?

Generalnie rzecz biorąc podpisywana jest umowa z towarzystwem ubezpieczeniowym dokładnie tak jak w przypadku obligatoryjnego OC. Co więcej, możliwe jest indywidualne ustalanie, co ma wchodzić w skład wykupowanego pakietu autocasco. We wniosku o ubezpieczenia można także zawrzeć informacje o objęciu ochroną wyposażenia nie standardowego pojazdu, ale dodatkowego – przykładowo fotelika dziecięcego, komputera pokładowego itd.

Oblicz składkę