Autocasco – co daje?

9 lutego 2021

Używanie samochodu praktycznie zawsze wiąże się z koniecznością ponoszenia szeregu dodatkowych kosztów niezbędnych do tego, żeby móc w pełni zgodnie z obowiązującymi przepisami natury prawnej móc korzystać z auta. W głównej mierze warto zatem popatrzeć na wielorakie ubezpieczenia komunikacyjne, które są zdecydowaną podstawą, jeżeli chodzi o poruszanie się swobodnie dowolnym pojazdem komunikacyjnym. Biorąc ten fakt pod uwagę, chcielibyśmy zwrócić uwagę zwłaszcza na fakt, że poza obowiązkowym OC czyli polisą odpowiedzialności cywilnej, w głównej mierze należy zwrócić uwagę na AC, a więc Autocasco. Co to jest i jakie daje gwarancje? Na czym polega i co obejmuje? Czy w każdego typu pakietach Autocasco jest takie samo? Czy wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe proponują dokładnie ten sam zakres gwarancji komunikacyjnych? Więcej dowiesz się w ramach lektury tego, co przedstawiliśmy poniżej w naszych fragmentach.

AC jest to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które opiera się przede wszystkim na byciu dobrowolnym rodzajem ubezpieczenia, jaki nie jest narzucany odgórnie. W wielkim skrócie ujmując, nie musisz tej polisy mieć, aby w razie kontroli drogowej nie mieć problemów z policją, lecz patrząc pod kątem przezorności i ewentualnych konsekwencji wiążących się z rozmaitymi kolizjami drogowymi, na pewno warto jest zainwestować w AC. Powody?

Autocasco jest to komunikacyjna polisa nieobligatoryjna, która działa w momencie, kiedy dojdzie do uszkodzenia pojazdu mechanicznego na skutek wypadku drogowego czy nawet bardzo drobnej polisy ubezpieczeniowej, a także gdy ucierpi na naszej winie – świadomej bądź nieświadomej – nie tyle nasz własny pojazd mechaniczny, co również auto kogoś innego, czy nawet osoby trzecie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Co więcej, bardzo często tylko i wyłącznie dzięki posiadaniu ważnej polisy Autocasco udaje się uniknąć płatności z własnej kieszeni w momencie, gdy samochód zostanie uszkodzony na skutek warunków atmosferycznych.

autocasco

Oblicz składkę