Autocasco – co musisz wiedzieć

10 lipca 2017

Autocasco – co musisz wiedzieć

Podstawowym rodzajem ubezpieczenia komunikacyjnego, jaki jest niezbędny dla każdego kierowcy jest OC. Istnieje jednak szereg rozmaitych rodzajów polis dodatkowych, wśród których jako zdecydowanie najbardziej powszechną i najczęściej wybieraną należy uznać AC.

AC to skrót od pełnej nazwy ubezpieczenia – autocasco. Jest to dobrowolna polisa, którą warto mieć na wszelki wypadek. Przydaje się ona wtedy, kiedy dojdzie do rozmaitych rodzajów zdarzeń drogowych, w których to osoba ubezpieczona określona zostaje jako winny wypadku czy kolizji, a zatem gdyby nie ta polisa, trzeba byłoby na własną rękę pokrywać wysokie niekiedy koszty związane z reperacją auta. Dodatkowo jest to polecany rodzaj polisy wtedy, kiedy ciężko jest określić, kto był winny uszkodzeń, do jakich doszło. Kiedy sprawca uznany zostaje jako nieustalony, wtedy mając autocasco możemy ubiegać się o odszkodowanie. Jest to skuteczna forma komfortowej ochrony.

Nie da się ukryć, że nic nie zapewnia spokoju tak jak autocasco w sytuacji, gdy mamy wartościowy pojazd, który może stać się przedmiotem kradzieży. Wtedy także ubezpieczonemu przysługuje odpowiednia rekompensata. Podobnie w momencie, jeżeli dojdzie do niespodziewanych okoliczności związanych ze zjawiskami atmosferycznymi i mamy tu na myśli na przykład wybuchy pożarów, w których spłonie nasz wóz czy też zalanie wynikające z powodzi. Dodatkowo autocasco działa także wtedy, kiedy dojdzie do uszkodzeń pojazdów poprzez zderzenia ze zwierzęciem, co również często nie jest zależne od kierowcy, który wielokrotnie nie ma możliwość zareagowania.

Oblicz składkę