Autocasco – do czego się przydaje?

19 grudnia 2018

Ubezpieczenie komunikacyjne zwane autocasco to AC, a więc polisa dodatkowa, która może i nie jest obligatoryjna, ale warto w nią zainwestować chociażby na wszelki wypadek. Czym się ona charakteryzuje i jakie są ewentualne plusy wynikające z jej posiadania?

Autocasco przede wszystkim odznacza się tym, iż jest ubezpieczeniem komunikacyjnym chroniącym od kradzieży oraz zniszczenia pojazdu. Jeżeli posiadamy to, co jest obowiązkowe względem każdego zmotoryzowanego, a mianowicie polisę samochodową OC, czyli odpowiedzialności cywilnej, niestety ale musimy wiedzieć, że chroni nas to tylko w tym podstawowym wymiarze. Co innego zaś, gdy decydujemy się na polisę dodatkową, czyli właśnie AC. W takiej sytuacji możemy spać spokojnie, że nawet gdy nie zawini nikt, a osoby trzecie, przedmioty, czy zwierzęta, bądź jakieś klęski żywiołowe nie zostaniemy na lodzie.

Szkody, które najczęściej ubezpieczyciele uznają za możliwe do zrekompensowania w ramach odszkodowania z polisy AC to przede wszystkim te powstał na skutek zderzenia pojazdów, zdarzeń losowych takich jak wybuch pożaru, zatopienie, działanie sił przyrody powiedzmy wichury, czy czynnika chemicznego, kradzież całego pojazdu lub jego części

Oblicz składkę