Cena ubezpieczenia AC w 2022r.

10 października 2022

Jeśli ktoś ma zamiar zdecydować się na ubezpieczenie AC, to będą go interesować kwestie dotyczące kosztów. Najkorzystniej jest zdecydować się na pakiet OC i AC, ale można również wykupić osobną polisę. Trzeba mieć na uwadze przede wszystkim zakres ubezpieczenia, czyli co dokładnie zostało objęte ochroną. Może okazać się, że wystarczy dopłacić nieco więcej pieniędzy, aby uzyskać rozszerzoną ofertę. Na koszt ubezpieczenia AC wpływa wiele czynników typu wiek kierowcy, model samochodu i jego wartość.

Z jakimi kosztami trzeba liczyć się w przypadku ubezpieczenia AC?

Ceny polis ubezpieczeniowych zmieniają się każdego roku, niestety rosną, więc warto zapoznać się z ofertami różnych firm ubezpieczeniowych w celu znalezienia najkorzystniejszego wariantu. Jeśli ktoś chce mieć pełną ochronę, to może wybrać pakiet AC i OC. Średnia cena to nieco ponad 1300 zł za tego typu produkt ubezpieczeniowy. Największy wpływ na cenę autocasco ma wartość pojazdu i zakres ochrony. W przypadku drogiego samochodu trzeba oczywiście liczyć się z tym, że stawka za ubezpieczenie AC będzie wysoka. Wybranie najszerszego zakresu ochrony wiąże się ze sporym wydatkiem. Warto od razu zaznaczyć, że AC jest regulowane indywidualnie przez każde towarzystwo ubezpieczeniowe. Oznacza to że ubezpieczyciel decyduje o tym, komu sprzeda polisę, jak zlikwiduje szkodę.

Wiek kierowcy ma duży wpływ na wysokość ubezpieczenia AC. Młodzi kierowcy muszą liczyć się z wysokimi składkami ze względu na skłonność do brawurowej jazdy i większe ryzyko spowodowania wypadku. Tańsze AC otrzymują kierowcy ze stażem, którzy od kilkunastu lat jeżdżą bezszkodowo. Doświadczeni kierowcy, szczególnie w związku małżeńskim i mający dzieci, poruszają się ostrożniej, więc ubezpieczyciele oferują im niższe składki. Pod uwagę brana jest także historia ubezpieczeniowa. Obecnie ubezpieczenie AC można kupić już za niecałe 600 zł. Jeśli dla kogoś problemem jest wysoka cena autocasco, to może zdecydować się na mini AC, ale trzeba liczyć się z mocno okrojonym zakresem. Samochód będzie zabezpieczony wyłącznie od najważniejszych ryzyk.

Oblicz składkę