Czym kierować się przy wyborze polisy OC?

10 listopada 2021

Dla każdego kierowcy najlepszym ubezpieczeniem OC będzie to, które jest najtańsze, nikt nie chce przecież ponosić wysokich kosztów, wystarczy że utrzymanie samochodu pochłania sporo pieniędzy. W przypadku obowiązkowego ubezpieczenia zakres ochrony jest jednakowy, co ułatwia wybór oferty. Wystarczy porównać ze sobą różne warianty proponowane przez co najmniej kilku towarzystw ubezpieczeniowych, aby znaleźć dla siebie ten najbardziej opłacalny. Podczas wybierania polisy OC warto mieć na uwadze nie tylko cenę, ale też kilka innych kwestii.

W poszukiwaniu najlepszego ubezpieczenia OC

Niektóre osoby podczas wybierania ubezpieczenia OC kierują się wyłącznie tym, aby uzyskać jak najniższą składkę. Jest to dobre rozwiązanie dla kierowców zainteresowanych podstawową ochroną. Warto jednak wiedzieć, że wielu ubezpieczycieli za niewielką opłatą lub nawet za darmo zaoferuje dodatkowe ubezpieczenia lub korzystne zniżki. W ramach dobrowolnej polisy można zyskać przykładowo AC, Assistance, NNW, ochronę szyb lub opon, zieloną kartę. Wybierając ubezpieczenie OC należy sprawdzić opinie o usługodawcy, mieć na uwadze rekomendacje znajomych. Kolejną kwestią jest sposób likwidacji szkody, bardzo ważna będzie obsługa posprzedażowa. Wystrzegać należy się firm, które ciągle wszystko utrudniają i wydłużają w czasie.

Szybkość działania to atut przemawiający za wybraniem usług towarzystwa ubezpieczeniowego. Sprawne udzielane odpowiedzi to podstawa, nikt przecież nie lubi czekać, wszyscy liczą na jak najszybsze załatwienie sprawy. Sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy i czasu będzie wykupienie polisy OC przez Internet. Można liczyć na atrakcyjniejszą ofertę ze względu na różne promocje. Ponadto procedury online przebiegają szybciej ze względu na zautomatyzowaną obsługę. Wszystko można załatwić bez wychodzenia z domu, w dowolnym miejscu i momencie. Przekłada się to na ogromną wygodę, pozwala na komfortowe zapoznanie się z ofertą, bez pośpiechu i presji. Istotne będzie też sprawdzenie tego, czy dane towarzystwo ubezpieczeniowe należy do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkody.

Oblicz składkę