Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie OC?

27 września 2021

Wybór ubezpieczenia OC powinien być dobrze przemyślany, obecnie można liczyć na szereg ofert, co ułatwia znalezienie wariantu najlepiej dopasowanego do swoich indywiduach potrzeb i oczekiwań. Wiele osób zwraca uwagę przede wszystkim na cenę ubezpieczenia, ale jest też szereg innych istotnych kwestii. Jako że każdy pojazd zarejestrowany w Polsce musi posiadać ważną polisę OC, trzeba dobrze zapoznać się z tym, co konkretnie oferuje dane towarzystwo ubezpieczeniowe jako podstawę i dodatek.

Na co zwracać uwagę przy wyborze ubezpieczenia OC?

Wybór pierwszego lepszego ubezpieczenia OC nie jest najlepszym pomysłem, podobnie jak kierowanie się wyłącznie jego ceną. Oczywiście jeśli ktoś wybiera podstawowe ubezpieczenie OC, to wtedy wystarczy mieć na uwadze wysokość składki, bo zakres ochrony będzie taki sam. Wszystko zmienia się w przypadku chęci skorzystania z dodatkowych usług. Ubezpieczyciel może zaoferować szereg dodatkowych polis, które będą rozszerzeniem ubezpieczenia OC. Zaliczyć można do nich między innymi autocasco, assistance, NNW, ochronę szyb lub opon, zieloną kartę. Przy wyborze polisy OC powinno się mieć a na uwadze opinie o danym towarzystwie ubezpieczeniowym, zawsze można popytać wśród znajomych o ich rekomendacje. Kolejnymi kwestiami są sposób likwidowania szkody i obsługa posprzedażowa. Jakość obsługi klienta jest niezwykle ważna, podobnie jak szybkość działania.

 

Każdy chce, aby jego problem został rozwiązany w trybie ekspresowym, z czym jednak bywa w praktyce bardzo różnie. Jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe zwleka z udzielaniem odpowiedzi, to warto rozejrzeć się z innym usługodawcą. Dostępność online konsultantów także ma znaczenie. Obecnie wręcz wymogiem stało się obsługiwanie klientów przez Internet, możliwość wypełnienia formularza online, skorzystanie z robotów automatyzujących obsługę. Takie rozwiązanie są niezwykle wygodne, pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze na rozmowy telefoniczne ani na jazdy. Przy wyborze ubezpieczenia OC warto skorzystać z gotowych porównywarek i mieć na uwadze aktualne promocje. Istotne będzie też to, czy dana firma ubezpieczeniowa znajduje się w systemie Bezpośredniej Likwidacji Szkody.

Oblicz składkę