Jak wybrać ubezpieczenie pojazdu

21 marca 2017

Jak wybrać ubezpieczenie pojazduKupno auta to mnóstwo pozytywnych emocji, ale także stres – czy na pewno będzie wytrzymałe i bezpieczne, czy za kilka lat nam nie zbrzydnie? Oprócz wyboru dobrego dla nas modelu każdy kierowca musi pomyśleć o ubezpieczeniu OC i AC. Zwłaszcza wybór OC jest kwestią istotną, ponieważ jest to ubezpieczenie obowiązkowe i musimy je wybrać jeszcze przed rejestracją samochodu. Ofert jest wiele – możemy się o tym przekonać oglądając w telewizji chociażby jeden blok reklamowy. Firmy ubezpieczeniowe prześcigają się w proponowaniu swoich ofert, które to mają być najtańsze i najpewniejsze.

Jak mądrze wybrać ubezpieczenie OC i AC? Przede wszystkim nie kierujmy się tylko reklamami, ale sami na własną rękę szukajmy informacji. Porównujmy ubezpieczenia samochodu, szukajmy takiego ubezpieczyciela, który składa nam najciekawszą propozycję. Pozornie najtańsze OC nie musi być najtańsze – zapoznajmy się z warunkami i sprawdźmy zniżki, które nam przysługują.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC i nieobowiązkowe AC

Obowiązkowe ubezpieczenie OC pokrywa koszty wypadku, który spowodowaliśmy – nie musimy sami płacić drugiemu kierowcy za uszkodzenie jego samochodu, robi to za nas ubezpieczyciel. Wybrać takie ubezpieczenie musi każdy kierowca, jednak zwykle słyszy się też o konieczności wyboru ubezpieczenia AC. I ubezpieczenie OC, i ubezpieczenie AC są czymś niezbędnym dla rozsądnego kierowcy. Na kwestiach tego typu nie warto oszczędzać, ponieważ nie wszystko możemy przewidzieć – sami możemy jeździć ostrożnie, jednak nie powstrzymamy sił natury czy też lekkomyślności innych kierowców. Ubezpieczenie AC chroni nasze auto przed wszelkimi uszkodzeniami. Jeżeli zdecydujemy się na oba ubezpieczenia, to możemy liczyć na atrakcyjną cenę.

Najtańsze AC i OC to nie tylko chwytliwe hasła – różnice między ofertami mogą być naprawdę duże. Firmy ubezpieczeniowe zachęcają kierowców do decydowania się na oba rodzaje ubezpieczeń, które dają pełne poczucie bezpieczeństwa. Doświadczony kierowca może liczyć na zniżki, ale także na młodego kierowcę czekają atrakcyjne warunki – ważne jest znalezienie oferty dla siebie.

Oblicz składkę