Jak zmienić zakres ubezpieczenia OC?

19 września 2022

Towarzystwo ubezpieczeniowe można zmienić, obecnie na rynku jest duża konkurencja. Oczywiście ubezpieczyciele starają się zatrzymać przy sobie stałych klientów, oferują im atrakcyjniejsze warunki, rozmaite zniżki. Warto jednak być na bieżąco z ofertami, porównać je ze sobą przed zdecydowaniem się na podpisanie umowy. Możliwe jest także dokonanie zmian w obecnym ubezpieczeniu OC. Zwykle nie wymaga to nawet złożenia wizyty w siedzibie towarzystwa ubezpieczeniowego. Wiele zmian w polisie można dokonać samodzielnie przez internet. Jest to niezwykle wygodne i szybkie rozwiązanie.

Zakres ochrony ubezpieczeniowej w ramach polisy OC może zostać zmieniony

W polisie widnieją informacje dotyczące zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Można się z nimi zapoznać w dowolnym momencie przez internet, wystarczy zalogować się do swojego konta i przejść do odpowiedniej zakładki. Jeśli komuś zależy na rozszerzeniu zakresu polisy, to powinien skontaktować się z firmą ubezpieczeniową. Można to zrobić za pomocą formularza online dostępnego na stronie ubezpieczyciela. Po otrzymaniu wiadomości do zgłoszenia zostanie przydzielony doradca, który skontaktuje się z klientem. Przedstawi mu dostępne warianty, dzięki czemu ubezpieczenie OC zostanie lepiej dopasowanie do jego indywidualnych potrzeb.

Jeśli jednak dla kogoś zmodyfikowanie zakresu ochrony polisy ubezpieczeniowej jest niewystarczające, to zawsze może zdecydować się na zrezygnowanie z OC. Wiąże się to oczywiście z koniecznością złożenia wypowiedzenia. Należy to zrobić pisemnie, dokument musi dotrzeć do towarzystwa ubezpieczeniowego w odpowiednim terminie. O podpisanie nowej umowy trzeba zadbać z wyprzedzeniem. Należy to zrobić nie później niż w ostatnim dniu obowiązywania dotychczasowej polisy. Kluczowe staje się zachowanie jej ciągłości. Istotne jest to, aby pismo zawierające rezygnację z ubezpieczenia OC zostało prawidłowo napisane. Najlepiej będzie skorzystać z gotowego wzoru. Można go pobrać w internecie, następnie wydrukować i uzupełnić wymagane pola. Nawet jednodniowy brak ważnej polisy ubezpieczeniowej stanowi podstawę do tego, aby została nałożona na kierowcę kara. Niestety będzie ona wysoka, więc lepiej nie narażać się na poważne konsekwencje.

Oblicz składkę