Jakie dodatki do ubezpieczenia OC można dokupić?

10 grudnia 2021

Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe dla każdego pojazdu mechanicznego. Inaczej sprawa ma się z dodatkami do niego. Tutaj każdy właściciel musi samodzielnie zdecydować, czy dana usługa dodatkowa może okazać się dla niego przydatna. Jakie dodatki do ubezpieczenia OC można dokupić?

Pomoc Assistance
Ubezpieczenie OC chroni nas przed odpowiedzialnością za spowodowane zdarzenie drogowe. Jednak w takiej sytuacji sam kierowca nie jest chroniony w żaden sposób. Często wykupowanym dodatkiem do ubezpieczenia OC jest pomoc Assistance. W zależności od wybranej opcji może ono pomóc nie tylko podczas kolizji, ale również przy przebiciu opony, rozładowanym akumulatorze czy braku paliwa. Podstawowe pakiety zawierają zazwyczaj holowanie do warsztatu znajdującego się w pobliżu. W wielu sytuacjach jednak taka pomoc jest w zupełności wystarczająca. Rozszerzone pakiety uwzględniają zwrot kosztów naprawy, czy samochód zastępczy lub nocleg w miejscu zdarzenia. To bardzo przydatna opcja, jeśli samochód jest naszym narzędziem pracy lub gdy często podróżujemy daleko od domu.

Ubezpieczenie NNW do OC
Jak już wspomniano ubezpieczenie OC chroni osoby i mienie uszkodzone przez właściciela polisy. Nie chroni ono jednak kierowcy jak i współpasażerów. W takim przypadku wymagane jest dodatkowe ubezpieczenie NNW. Pokryje ono zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji. U większości ubezpieczycieli obejmuje ono nie tylko zdarzenia w trakcie jazdy, ale także te podczas wsiadania, zatrzymania pojazdu czy tankowania.

Ubezpieczenie opon i szyb w OC
Teoretycznie każdy kierowca powinien umieć zmienić koło w samochodzie. Niestety nowe modele coraz częściej posiadają jedynie zestawy naprawcze, które pomogą jedynie przy niewielkich uszkodzeniach. Jeśli opona zostanie przecięta są one bezużyteczne, a kierowca musi ponieść wysokie koszty holowania i wymiany uszkodzonej opony. Podobnie sprawa wygląda z uszkodzeniem szyb. Jeśli w naszym pakiecie znajdzie się ich ochrona, to wszystkie koszty pokryje ubezpieczyciel.

Oblicz składkę