Jakie korzyści daje ubezpieczenie AC samochodu?

10 października 2022

Jeśli ktoś nadal zastanawia się, czy warto wykupić ubezpieczenie AC, to powinien poznać największe korzyści z jego posiadania. Można liczyć na wsparcie w razie wystąpienia szkody spowodowanej przez czynniki zewnętrzne. Ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy, jeśli do uszkodzenia auta doszło z winy kierowcy. Pomoc zostanie udzielona także w przypadku szkód spowodowanych przez osoby trzecie.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie AC?

Do uszkodzenia lub zniszczenia pojazdu może dojść na skutek działania silnych podmuchów wiatru, pożaru, zalania, gradobicia. Dzikie zwierzęta również mogą przyczynić się do tego, że auto będzie musiało trafić do warsztatu. Jest wiele czynników zewnętrznych, na które człowiek nie ma wpływu. W przypadku ubezpieczenia AC można liczyć na szeroki zakres ochrony. Odszkodowanie zostanie wypłacone przy wystąpieniu szkód w wyniku różnych zdarzeń losowych. Ubezpieczyciel pokryje również koszty naprawy, jeśli do uszkodzenia auta dojdzie z winy kierowcy. Niestety łatwo o porysowanie samochodu na parkingu, uderzenie o coś podczas wycofywania. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, aby pojawiła się szkoda. Mając AC, można spać spokojnie i nie musieć martwić się dodatkowymi wydatkami.

Co przemawia za wykupieniem ubezpieczenia AC?

Towarzystwo ubezpieczeniowe pomoże także w przypadku szkód wyrządzonych przez osoby trzecie. Niektórzy specjalnie demolują samochód, wybijają w nim szyby, przebijają opony, malują coś na karoserii. Nawet jeśli sprawca będzie nieznany, to nadal uzyska się odszkodowanie za szkody w ramach autocasco. Przysługuje ono również w razie zniszczenia pojazdu. Nie zawsze naprawa jest opłacalna, czasem trzeba oddać auto do kasacji. W przypadku szkody całkowitej kierowca mający ubezpieczenie AC otrzyma odszkodowania o wysokości równej wartości pojazdu w dniu zdarzenia. Pozwoli mu to na szybki zakup kolejnego samochodu. Pieniądze zostaną wypłacone także, jeśli dojdzie do kradzieży auta. Można liczyć na rekompensatę również w razie powstania szkody na wyposażeniu samochodu.

Oblicz składkę