Kupujemy AC – na co popatrzeć w ofercie?

19 lipca 2019

Decydując się na to, aby zainwestować nie tylko w obowiązkową polisę ubezpieczeniową, jaką jest obligatoryjne i narzucone każdemu zmotoryzowanemu OC, a więc polisa odpowiedzialności cywilnej, warto rozważyć również opcję wykupienia dodatkowej usługi w postaci AC, czyli polisy autocasco. Nim jednak postanowisz na nią postawić, dowiedz się, co powinno być w niej zawarte, aby była mowa o korzystnej ofercie.

Najważniejsze w przypadku Autocasco jest nie tyle niska cena, ale przede wszystkim zakres świadczonych i gwarantowanych w ramach Twej propozycji usług. Towarzystwa ubezpieczeniowe akurat w tym przypadku są niesamowicie rozległe w wachlarzu proponowanych usług. Można mówić o olbrzymiej rozpiętości, dlatego wnikliwie czytajmy warunki podpisywanych umów. Nierzadko sam fakt posiadania AC w zasadzie nie wiąże się z jakimikolwiek przywilejami, w momencie gdy to my sami przyczynimy się do nieszczęśliwego zdarzenia drogowego. Najczęściej jest to wtedy związane również z dość niskimi kosztami należnymi za AC, na które z kolei dają się skusić ci chcący zaoszczędzić na domowym budżecie.

Podstawowe AC, o ile stanowi naprawdę atrakcyjną ofertę, wedle bieżących standardów, powinno obejmować rekompensatę szkód związanych z pożarem, kolizjami na skutek zetknięcia się ze zwierzętami, przeszkodami materialnymi, uczestnikami ruchu drogowego, innymi pojazdami mechanicznymi. Towarzystwo powinno też wypłacić środki pieniężne kiedy auto zostanie poszkodowane na skutek aktów wandalizmu, a także w wyniku negatywnego działania osób trzecich, gdy w grę wchodzić będą szkodliwe zjawiska natury i kataklizmy pogodowe – deszcz, grad, huragan, powódź, lawina itd.

mężczyzna w garniturze trzymający kluczyki

Oblicz składkę