Kupujesz auto? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

11 sierpnia 2017

Wielu zmotoryzowanych kompletnie zapomina, że inwestycja w pojazd mechaniczny wiąże się nie tylko ze środkami pieniężnymi, jakie muszą zostać wygospodarowane na cel samego zainwestowania w pojazd, ale także jest wiele dodatkowych, często niezbędnych i nieuniknionych kosztów, do jakich bez wątpienia zaliczyć należy między innymi ubezpieczenie.

Na rynku zarówno polskim, jak i ogólnie europejskim obowiązuje kilka standardowych przepisów drogowych, jakie związane są z dziedziną szeroko rozumianych ubezpieczeń. W tym zakresie występuje bardzo dużo regulacji prawnych odnoszących się do ubezpieczenia OC. Czym jest ten rodzaj polisy i na czym się opiera jego funkcjonowanie w praktyce? O tym wszystkim powiadomimy Cię w poniższych fragmentach naszego wirtualnego poradnika.

Ubezpieczenie OC to nic innego jak ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jak wskazuje na to już samo nazewnictwo tego typu polisy, można przypuszczać, iż chodzi o to, aby poruszać się odpowiedzialnie, rozsądnie po polskich drogach, a zatem w praktyce, żeby doprowadzając w ostateczności do kolizji, wykroczeń czy wypadków drogowych, móc pokryć koszty należne za doprowadzenie zniszczonych wozów do ładu. Jeżeli nie chcesz bulić z własnej kieszeni, wykup odpowiedni wariant polisy ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie OC, jakie tu Państwu charakteryzujemy opiera się przede wszystkim na obowiązkowości. Jest to wymóg ruchu drogowego i kto tego typu składek nie uiści, nie ma czego szukać na drodze. Konieczna polisa tej kategorii obowiązuje w krajach całej Unii Europejskiej.

Oblicz składkę