Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczaniu nowego samochodu?

6 marca 2021

Zazwyczaj podstawowym parametrem, na jaki zwracamy uwagę, ubezpieczając samochód, jest cena samego ubezpieczenia. Nie jest to jednak dobra praktyka, ponieważ o wiele ważniejsze są pozostałe parametry. Na co zwrócić  uwagę, kiedy czeka nas ubezpieczenie nowego samochodu?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Zakres ochrony w jego przypadku został uregulowany prawnie, dlatego bez względu na to, na jaki zakład ubezpieczeń się zdecydujemy, będzie on taki sam. Jednak warto wiedzieć, że cena różnić będzie się w zależności od modelu samochodu oraz m.in. wieku kierowcy. Również podczas wyboru OC warto wziąć pod uwagę poza cenowe parametry ubezpieczenia takie jak samochód zastępczy.

Dobrowolne ubezpieczenie AC

AutoCasco, czyli w skrócie AC, jest całkowicie dobrowolne w przeciwieństwie do OC. Jednak zawsze warto zastanowić się nad tym, czy jesteśmy w stanie finansowo sobie na nie pozwolić, ponieważ korzyści z jego posiadania są bardzo wysokie. Przy jego wyborze również nie powinniśmy kierować się jedynie ceną, w przede wszystkim dodatkowymi udogodnieniami, z których w razie potrzeby możemy skorzystać. Są nimi na przykład wariant likwidacji szkody, czy ubezpieczenie chroniące od ryzyka kradzieży lub wypadku. W przypadku AC mamy także możliwość wybrania różnych opcji ustaleń odszkodowawczych na wypadek kradzieży naszego auta lub szkody całkowitej. Przykładem jest stała wartość pojazdu nowego fabrycznie. W jego przypadku podstawą do wypłaty odszkodowania jest wartość samochodu z dnia, w którym zakupiliśmy ubezpieczenie. Jest to więc bardzo korzystna opcja.

 zakup nowego samochodu

Oblicz składkę