Odszkodowanie OC po miesiącu

8 listopada 2017

ubezpieczenia (3)

Doznałeś wypadku drogowego? Stałeś się ofiara stłuczki? A może uczestniczyłeś w niefortunnej kolizji? W każdym z tych przypadków, jeżeli nie Ty zawiniłeś, koniecznie powinieneś otrzymać pieniądze na pokrycie powstałych strat. Mowa w tym zakresie o odszkodowaniu wypłacanym z polisy OC sprawcy zdarzenia.

Pieniądze jakie wydzielane są w ramach rekompensaty materialnej trafiają, wedle ustalonych przepisów, na konto bankowe osoby pokrzywdzonej w przeciągu trzydziestu dni. Liczy się owe trzydzieści dni od daty dokonania zgłoszenia wyrządzonej na skutek wypadku szkody. W niektórych przypadkach natomiast dochodzi do przedłużenia tego okresu do dziewięćdziesięciu dni. Są też i takie momenty, w jakich o przyznaniu rekompensaty i określeniu jej wysokości zadecydować ma proces – cywilny bądź karny. Nie jest to bardzo częsty proceder, ale również możliwy, więc wtedy okres oczekiwania jest uzależniony oczywiście od momentu wydania decyzji sądowej.

Osoba, która doznała szkód może zdecydować się na jedną z dwóch dostępnych form rozliczeniowych- gotówkową albo bezgotówkową. Jeżeli chodzi o pierwszą, to jest to dana suma pieniężna, jaka trafia na konto osoby poszkodowanej. To po prostu zwykły przelew. W momencie zdecydowania się pokrzywdzonego na formę bezgotówkową, w grę wchodzi reperacja uszkodzonego pojazdu. Ubezpieczyciel rozlicza się wtedy z warsztatem samochodowym, w którym dochodzi do naprawy samochodu.

Oblicz składkę