Porównanie ubezpieczeń OC i AC

porównanie ubezpieczenia ocOC i AC należą do najczęściej wybieranych ubezpieczeń. Wspólnymi siłami OC i AC zabezpiecza kierowcę przed finansowymi skutkami odpowiedzialności na drodze. OC to ubezpieczenie obligatoryjne, chroniące przed odpowiedzialnością cywilną na drodze. W ramach OC właściciel czterech kółek może liczyć na rekompensatę pieniężną dla wszystkich uczestników wypadku.
AC natomiast wykupują tylko kierowcy, poszukujący dodatkowego zabezpieczenia auta. Zakres tego rodzaju ubezpieczenia nie jest jednolity.

 

 

 

Najczęściej w umowie pojawiają się następujące adnotacje:
– wypłata odszkodowania na wypadek kradzieży;
– pomoc finansowa po zniszczeniach, powstałych w wyniku pożaru, czy działania; niekorzystnych czynników atmosferycznych;
– bezpłatne holowanie po wypadku, kolizji, czy usterce.

Pożyteczna porównywarka

Pierwszym krokiem przy wyborze polisy OC jest zazwyczaj cena. Właściciele czterech kółek szukają najtańszej oferty i… często na tym poprzestają. Jeśli w ubezpieczeniu OC taki scenariusz z pewnością się sprawdzi, to w AC już niekoniecznie.
Porównując OC warto zwrócić uwagę przede wszystkim właśnie na cenę. Nie należy jednak wyciągać pochopnych wniosków – suma ubezpieczenia zmienia się pod wpływem wieku kierowcy, czy historii na drodze.
Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku AC. Porównywanie cen nie wystarczy. Szczególną wartość będzie tu miał zakres ubezpieczenia.
W skutecznej i wygodnej analizie pomaga porównywarka OC i AC, dostępna w sieci. Porównywarka, na podstawie wpisanych danych, wyliczy składki poszczególnych ubezpieczeń i przedstawi w przejrzysty, umożliwiający łatwy wybór sposób.