Prawo jazdy młodocianego kierowcy

12 maja 2019

Młody kierowca, który jest świeżo upieczonym zmotoryzowanym niestety zmuszony jest liczyć się z dość wygórowanymi stawkami należnymi za ubezpieczenie obligatoryjne, jakim jest OC. Dlaczego takie są realia w towarzystwach ubezpieczeniowych i ich polityce działania? Sprawdź w dalszych fragmentach, gdzie temu zagadnieniu przyjrzymy się znacznie bliżej i szczegółowiej.

Młody kierowca to jeszcze z perspektywy ubezpieczyciela udzielającego mu polisy OC ze swej oferty, kompletny laik w opanowywaniu pojazdu mechanicznego na drodze, dlatego nie ma się co dziwić, iż wymusza się od niego dużo wyższe składki obowiązkowe niż od tego, kto lata bezwypadkowo przemieszcza się z miejsca na miejsce, przekraczając setki kilometrów i nie doprowadzając przy tym nawet nie tyle do poważnej kolizji, co również do drobnych stłuczek. Niestety ceny o których mowa za OC młodego kierowcy są niekiedy ze strony ubezpieczycieli wręcz olbrzymie, jednak da się je skutecznie ominąć i ich uniknąć. W jaki sposób?

Wystarczy zastosować kilka powszechnie znanych trików takich jak przykładowo ustanowienie formalnym właścicielem Twojego pojazdu mechanicznego również i kogoś doświadczonego na drodze, na przykład mającego już pewne wyrobione zniżki ojca, czy brata, siostrę, mamę. Ponadto warto sukcesywnie zbierać zniżki, które nie zostaną nam udzielone od razu, ale jednak z perspektywy przyszłości na pewno będą one odpowiednim sposobem zredukowania kosztów drogiego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. OC dla młodych o tak wysokich stawkach jest równoznaczne z tym, że towarzystwa ubezpieczeniowe szukają sposobów zabezpieczenia się na wszelki wypadek doprowadzenia przez młodego kierowcę do poważnych wypadków.

Oblicz składkę