Tanie OC – poradnik

25 lipca 2017

Tanie OC -  poradnik

O tym, że stawki należne za standardowe ubezpieczenie OC mogą być zmienne i przede wszystkim są różnorodnie liczone dla poszczególnych zmotoryzowanych, stanowiąc kwestię indywidualnego przypadku wie chyba każdy z nas. Warto jednak wiedzieć, jak zbyt dużych kosztów płatności za OC uniknąć, bo i na to są sprawdzone metody.

Po pierwsze warto sprawdzić wszelkie popularne towarzystwa ubezpieczeniowe, a nie koncentrować się tylko i wyłącznie na jednym ubezpieczycielu. Nawet, jeżeli z tą firmą łączy nas już długa historia owocnej współpracy, na rynku ciągle pojawia się coś nowego, a wraz z nowymi przedsiębiorstwami często i kolejne ciekawe akcje promocyjne mające przyciągnąć zainteresowanych, więc akurat w ich ramach może dojść do znacznego obniżenia stawek OC. Warto w celu dokonania gruntownej selekcji skorzystać z wysokiej klasy porównywarek internetowych, jakie są zupełnie darmowe i non stop aktualizowane, zawsze prezentując najświeższe dane.

Kolejna kwestia to umiejętność przeprowadzania sprawnych i skutecznych negocjacji. Nie bójmy się zaryzykować i próbować „wywalczyć” niższej stawki u naszego ubezpieczyciela. Zwłaszcza wyhaczmy na to odpowiedni moment, jakim jest zbliżający się rychło koniec aktualnej polisy. Wtedy towarzystwo ubezpieczeniowe będzie chciało nas przy sobie zatrzymać i niewykluczone, że jako wabik na klienta wymyśli właśnie akcję rabatową i cięcie cen.

Jeszcze inna kwestia to rozważenie opcji zakupu pełnego pakietu świadczeń- nie tylko obowiązkowe OC, ale i szereg dobrowolnych ubezpieczeń, które mogą się zawsze przydać, a nabyte wszystkie razem bez wątpienia będą z finansowego punktu widzenia dużo bardziej opłacalną inwestycją.

Oblicz składkę