To powinieneś wiedzieć o Autocasco

23 sierpnia 2018

Ciężko jest stwierdzić, jak dobrać swoje ubezpieczenie Autocasco, aby było dobre i można było śmiało rzec, iż jest to korzystne dla nas świadczenie. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji i analizy pojedynczego klienta.

Jak to funkcjonuje?

W zasadzie wszelkie firmy, jak również osoby fizyczne mają opcję świadomego, celowego rozwinięcia zakresu ubezpieczenia. Przykładem może być zwiększenie skali poprzez wzrost należnych składek za Autocasco. Co więcej, jest także sposobność zredukowania ochrony, a więc co za tym idzie – zmniejszenia w zasadniczy sposób kwot określonych polis ubezpieczeniowych. Istotne jest jednakże, aby świadomie i poważnie podejmować konkretne decyzje, które pozwolą przede wszystkim na to, aby ukształtować AC z naszej osobistej perspektywy najbardziej komfortowe.

Co w przypadku kradzieży?

Standardem w renomowanych firmach ubezpieczeniowych proponujących opcję Autocasco na dowolnych w zasadzie warunkach okazuje się ujęcie w regulaminie i podpisywanej z klientem umowie także ochrony na wypadek kradzieży. Nie jest to jednakże w zdecydowanej większości przypadków pełny zakres ubezpieczenia. Dlatego też warto przebierać w ofertach, aby postanowić nawiązać współpracę z tą firmą, która jest najbardziej wiarygodna w tym zakresie. Jeżeli nie znajdziemy towarzystwa, które zapewni nam kompletny zakres AC, możemy prawdopodobnie liczyć na świadczenie pomocy wyłącznie w sferze wypadków drogowych oraz wtedy, kiedy dojdzie do nieszczęśliwych zrządzeń losu, a więc w grę wchodzi wówczas tak zwane minicasco.

Oblicz składkę