Ubezpieczenia komunikacyjne – co obecnie na rynku?

8 września 2017

auto

Istnieje niesamowicie szeroki zakres rozmaitych rodzajów ubezpieczeń komunikacyjnych, jakie są dostępne aktualnie na polskim rynku ubezpieczeniowym. Polis nie brakuje, a w konsekwencji tego, konieczne jest, żeby były to takie świadczenia, które odznaczają się przede wszystkim szerokim zakresem ujętych w ich ofertach usług. Musisz wiedzieć, że to, iż zainwestujesz w OC czy AC nie oznacza wcale, że jesteś chroniony tak samo jak dowolny inny kierowca, który z tego samego ubezpieczenia korzysta, ale u innego ubezpieczyciela.

W zakresie ubezpieczenia komunikacyjnego, warto zwrócić uwagę na to, iż jest szereg ciekawych opcji, wśród których oczywiście zdecydowanym standardem okazuje się OC. Jest to ubezpieczenie, które zabezpiecza właścicieli pojazdów mechanicznych, ale także sprawców kolizji oraz poważniejszych zdarzeń drogowych. Jeżeli masz OC, nie musisz obawiać się o to, że w razie czego zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności samodzielnego regulowania środków pieniężnych. Kiedy więc auto będzie zniszczone, pociągnięte zostanie to z pieniędzy ubezpieczyciela. O obowiązkowości OC przesądza ustawa z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Jeżeli natomiast chcesz czegoś więcej niż podstawę, postaw na ubezpieczenie AC, jakie chroni przed uszkodzeniami oraz kradzieżami pojazdów czy też jego poszczególnych elementów. Można także mówić o uszkodzeniach bądź zniszczeniach samochodu wskutek działań osób trzecich, zderzeń pojazdu z osobami trzecimi, zwierzętami, przedmiotami, a także działań sił atmosferycznych, a więc żywiołów czy sił przyrody. Mowa tu także o zdarzeniach losowych takich jak pożar, powódź oraz huragan. W każdym z tych przypadków, nie płacimy środków pieniężnych za poniesione straty, ale ochronę gwarantuje nam ubezpieczyciel.

Oblicz składkę