Ubezpieczenie AC – wszystko, co warto wiedzieć

13 kwietnia 2017

Ubezpieczenie AC - wszystko, co warto wiedziećNie musisz go posiadać, ale warto, byś się w nie wyposażył na tak zwany „wszelki wypadek” – tak w skrócie można scharakteryzować sensowność inwestycji w polisę  AC. Ile kosztuje autocasco? W jakim zakresie chroni ono ubezpieczonego? Jakie są warunki obowiązywania ubezpieczenia? O tym wszystkim w poniższych fragmentach.

Strzeżonego Pan Bóg strzeże

W sferze ubezpieczeń komunikacyjnych na chwilę obecną wydziela się podstawowy podział na dwie główne grupy polis – obligatoryjne, w które zobowiązany jest wyposażyć się każdy zmotoryzowany oraz dodatkowe, nieobowiązkowe. Autocasco zalicza się do drugiej z wyżej wspomnianych kategorii. Jest to coś dobrowolnego, co zapewnia ubezpieczonemu pełną ochronę w razie wystąpienia wielorakich zdarzeń – często losowych – takich jak na przykład kradzież samochodu, uszkodzenie pojazdu czy jego całkowite zniszczenie z naszej lub nie z naszej winy, na skutek szkodliwego działania osób trzecich czy też nieprzewidzianych okoliczności. Jako niespodziewane incydenty rozumie się chociażby pożar samochodu, zatopienie, zniszczenie przez powalone drzewo, zderzenie ze zwierzęciem, człowiekiem lub innym samochodem, dewastację wozu itd.

Korzyści w praktyce

Zaletą posiadania ubezpieczenia AC jest brak konieczności ponoszenia kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu przez jego właściciela. A zatem jeżeli wydarzy się coś, na czym ucierpi nasze auto i co uwzględnione zostało w umowie AC, mamy zagwarantowane pokrycie wynikłych szkód. Nieważne, jakiego typu zdarzenie miało miejsce, o ile zakres naszej polisy je obejmuje, zgłaszamy się do ubezpieczyciela, a ten opłaca nam reperację wozu. Warto jednakże mieć świadomość, że polisa polisie nierówna, to oznacza, iż w obrębie autocasco istnieje wiele różnorodnych rodzajów tego typu ubezpieczenia. Oczywiście im większe składki opłacamy, tym towarzystwa ubezpieczeniowe proponują nam szersze pakiety. Zainteresowani nabyciem charakteryzowanej formy polisy, mają sposobność skorzystania z profesjonalnego doradztwa udzielanego przez agentów ubezpieczeniowych, ale także mogą samodzielnie oszacować koszty wynikające z wykupienia polisy w różnorodnych firmach, stosując w tym celu porównywarki ubezpieczeń dostępne w Internecie.

Oblicz składkę