Ubezpieczenie OC najtaniej dla młodego kierowcy

21 lutego 2017

Ubezpieczenie OC najtaniej dla młodego kierowcyMłodzi kierowcy nie mają lekko – na każdym kroku muszą udowadniać, że potrafią bezpiecznie i sprawnie prowadzić pojazd. Ubezpieczenia OC na samochód dla młodych nie należą do najtańszych, jednak brak zaufania dla młodych kierowców nie powinien dziwić – według statystyk prowadzą oni szybko i powodują najwięcej wypadków.

Oczywiście uogólnianie to bardzo krzywdząca praktyka, z drugiej strony jednak firmy ubezpieczeniowe muszą uogólniać przy tworzeniu swoich wyliczeń kosztów poszczególnych polis. Ubezpieczenia na samochód dla młodych mogą być aż trzykrotnie wyższe od ubezpieczeń OC dla doświadczonych kierowców. Dlatego młodzi szukają zniżek, szukają sposobów, by znaleźć ubezpieczenie OC jak najtaniej – zwykle dopisują się do dowodu rejestracyjnego doświadczonego kierowcy, który zniżki posiada. W takim przypadku płacimy za ubezpieczenia na samochód więcej niż płaciłaby ta osoba, ale mimo wszystko jest to najtańsza opcja. Niektórzy wolą jednak samodzielnie odpowiadać za swój pojazd i śledzą porównania, szukają zniżek. Młodzi właściciele nowych samochodów mają nadzieję na najtańsze ubezpieczenie, ponieważ samochód jest w pełni sprawny i jeszcze bezawaryjny.

Na ubezpieczenie OC najtaniej mogą liczyć mieszkańcy niewielkich miejscowości, właściciele sprawnych i bezpiecznych samochodów, osoby, które wybierają więcej niż jedną polisę i które płacą kartą kredytową. To ubezpieczyciel ustala zniżki, a wiele firm rywalizuje o młodych, więc stara się stworzyć im jak najlepsze warunki.

Ubezpieczenie OC – co to jest i czy jest obowiązkowe

Niektórzy młodzi kierowcy myślą nawet o zrezygnowaniu z ubezpieczenia OC nowego lub używanego samochodu, ponieważ odrzucają ich koszty. Co to właściwie jest ubezpieczenie OC i czy można z niego zrezygnować? Ubezpieczenie OC na samochód jest obowiązkowe, zawieramy je jeszcze przede rejestracją pojazdu i jest ważne przez dwanaście miesięcy. Dzięki niemu oszczędzamy wiele stresu podczas stłuczek – nasz ubezpieczyciel wypłaca poszkodowanemu określoną kwotę. W innym wypadku czekają nas przykre konsekwencje finansowe, a także odholowanie naszego pojazdu.

Podsumowując – każdy młody kierowca musi pomyśleć o ubezpieczeniu OC na samochód, najlepiej zająć się tym jak najszybciej, porównać oferty i mądrze wybrać idealną dla siebie.

Oblicz składkę