W poszukiwaniu najlepszego ubezpieczenia OC

10 listopada 2021

Nie ma jednego uniwersalnego ubezpieczenia OC dla wszystkich, wymaga to indywidualnego podejścia, a na wysokość składki wpływa wiele czynników. Niektórzy kierowcy muszą liczyć się z wysokimi kosztami, a inni wręcz przeciwnie, mają wiele zniżek. Towarzystwa ubezpieczeniowe podczas obliczania składki polisy OC biorą pod uwagę wiek kierowcy, rok uzyskania prawa jazdy, miejsce zamieszkania, ilość spowodowanych szkód, stan cywilny i nawet liczbę posiadanych dzieci, markę i model pojazdu, pojemność silnika, rodzaj paliwa.

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC i czy można w jakiś sposób je obniżyć?

Każdy chciałby płacić jak najmniej za ubezpieczenie OC, co jest możliwe, trzeba jednak poświęcić trochę czasu na znalezienie najkorzystniejszej oferty. Jako że wybór jest obecnie ogromny, to towarzystwa ubezpieczeniowe muszą liczyć się z dużą konkurencją. Działa to oczywiście na korzyść klientów, czyli kierowców chcących ubezpieczyć swój samochód. Zacząć powinno się od sprawdzenia ofert wielu ubezpieczycieli i porównania ich ze sobą. Najłatwiej i najszybciej będzie to zrobić za pomocą porównywarki OC, czyli bezpłatnego narzędzia dostępnego na wielu stronach internetowych. Na uwadze warto mieć także to, czy dany ubezpieczyciel oferuje dodatkowe korzyści w postaci przykładowo ochrony zniżki w cenie OC, assistance, pakiet z AC, NNW. Dodatkowe zniżki mogą dotyczyć też płatności online lub jednorazowej.

W wielu przypadkach możliwe jest zaoszczędzenie pieniędzy, kupując polisę OC przez Internet ze względu na dostępne promocje. Jeśli ktoś chce uzyskać niższą składkę polisy OC, to warto pomyśleć nad wzięciem ubezpieczenia OC i AC w pakiecie. Jeżeli nie ma się auta marki BMW, Audi ani Volkswagen, to również zapłaci mniej pieniędzy. Najmniejsze opłaty dotyczą samochodów z pojemnością do jednego litra. W przypadku młodych kierowców, którzy ubezpieczają swój pierwszy samochód, można obniżyć składkę polisy OC, jeśli dopisze się do niej współwłaściciela z bezszkodową historią ubezpieczeniową. Kolejną opcją na dodatkowe zniżki jest wzięcie ubezpieczenia nie tylko na samochód, ale też przykładowo na życie, dom czy nawet zawód.

Oblicz składkę