Wszystko o AC

16 października 2019

Kupując ubezpieczenie AC konieczne jest dowiedzenie się jaki dokładnie jest zakres kupowanej przez nas polisy. Istotne jest w szczególności, aby zwrócić uwagę na to, jak dużo płacimy i ile dostajemy w zamian za to, że skorzystamy z konkretnej oferty odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Generalnie rzecz biorąc, celem nadrzędnym inwestycji w AC zwane tak skrótowo a w głównej mierze stanowiące polisę powszechnie znaną Autocasco opierać się powinno na ewentualnej naprawie pojazdu mechanicznego, który posiadamy nawet w momencie, kiedy nie doprowadził do nieszczęśliwego w skutkach zdarzenia drogowego ktoś inny niż my, a dokładnie my sami. Posiadając wówczas wyłącznie standardowe ubezpieczenie komunikacyjne, jakim jest zwykła i obligatoryjna, odgórnie narzucona polisa ubezpieczeniowa OC, nie ma mowy o tym, aby tego typu rekompensatę otrzymać. Musimy wziąć pod uwagę zatem fakt, że mimo iż dodatkowe ubezpieczenie, autocasco stanowi taką polisę komunikacyjną, która wraz z biegiem czasu zaczyna być po prostu standardem. W ten sposób autocasco jest w stanie pokryć wszelkie wydatki związane z naprawą naszego wozu. Ponadto jest często także taka możliwość, że ubezpieczyciel wypłaci nam wartość aktualną pojazdu mechanicznego, jeżeli ten zostanie zniszczony.

Warto wspomnieć jeszcze kilka słów na temat tego, czym jest ubezpieczenie autocasco. Jako AC rozumie się polisę chroniącą samochód i jego wyposażenie materialne, na przykład znajdujący się wewnątrz auta sprzęt. Jest to w pakiecie z OC ochrona wręcz kompleksowa.

kobieta rozmawiająca z agentem po wypadku samochodowym

Oblicz składkę