Czy można negocjować cenę składki OC?

23 sierpnia 2018

Wydaje się, że skoro zgłaszamy się do danego towarzystwa ubezpieczeniowego z konieczności wykupienia obligatoryjnego ubezpieczenia komunikacyjnego jakim jest OC, zdecydowanie powinniśmy przystać na warunki i regulamin, jaki prezentowany nam jest w przedstawianej umowie. Okazuje się jednak, że każdy przypadek jest analizowany odrębnie i każda sytuacja traktowana indywidualnie, a co za tym idzie, mamy jak najbardziej sposobność negocjowania wysokości ustalonych sum pieniężnych, które mamy regularnie uiszczać.

Negocjacja warta Zachodu

Można kolokwialnie powiedzieć, iż negocjowanie ceny składki OC jest dopuszczalne, ponieważ warto wziąć pod uwagę, że większość z nas nawiązuje kontakt z danym towarzystwem ubezpieczeniowym w momencie, gdy dochodzi do zakończenia okresu ważności dotychczasowej polisy. W konsekwencji tego, to właśnie firmie, z usług której do tej pory korzystałeś, powinno zależeć na przedłużeniu z Tobą owocnej współpracy i zatrzymaniu bądź co bądź w pewnym sensie już stałego klienta przy swojej marce.

Powołaj się na pakiet

Jeżeli nie ma żadnej szansy na to, aby z korzyścią dla Ciebie zmniejszyć obecną składkę należną za ubezpieczenie OC, niezbędne staje się przede wszystkim zwrócenie uwagi na opcję ustalenia pakietu, w którym weźmiesz kilka rodzajów polis, a więc na przykład OC, AC, ubezpieczenie szyb, czy NNW i automatycznie wyjdzie to dla Ciebie dużo bardziej korzystnie niż gdybyś w danej firmie decydował się jedynie na samo OC, czy tylko AC.

Oblicz składkę